Zorg voor jezelf
Nieuws

VWS selecteert HCI als PGO-aanbieder

HCI – Health Cloud Initiative, moederorganisatie van Quli, is geselecteerd als een van de drie landelijke aanbieders van de Persoonlijke Gezondheidsomgeving (PGO) in een aanbesteding door de Nederlandse overheid. Samen met het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en andere organisaties gaan we de komende jaren werken aan de doorontwikkeling van het MedMij Afsprakenstelsel. De keuze voor HCI is een belangrijke erkenning van onze expertise, strategie en onze krachtenbundeling als pioniers in persoonlijke gezondheidsomgevingen. 

Wat is MedMij?

MedMij vormt de basis voor veilige en betrouwbare uitwisseling van zorggegevens tussen mensen en zorgverleners. Het stelt mensen in staat om hun eigen zorggegevens eenvoudig in te zien, te beheren en te delen, ongeacht bij welke zorgverlener de informatie is geregistreerd of opgeslagen. Dit draagt bij aan autonomie en regie voor mensen en hun naasten en zorgt voor efficiëntere werkprocessen en betere samenwerkingsmogelijkheden tussen zorgaanbieders.

Hier vind je de roadmap van MedMij.

Wat betekent deze samenwerking?

De selectie door VWS biedt HCI niet alleen de gelegenheid om bij te dragen aan de toekomst van het MedMij-stelsel, maar ook om ervoor te zorgen dat mensen, naasten en zorgverleners optimaal kunnen profiteren van toenemende digitale samenwerking.  Daartoe ontwikkelen we het MedMij-stelsel door tot een meer gebruiksvriendelijke en robuuste voorziening, waarmee mensen digitaal ondersteund actief kunnen zijn in hun eigen, persoonlijke zorgnetwerk.

Vrouw en cliënt werken samen op laptop

Wat betekent dit voor mensen en hun naasten?

Voor PGO-gebruikers betekent dit dat zij toenemend over gegevens, functionaliteit en content kunnen beschikken gericht op autonomie en regie. Zorgaanbieder overstijgend. Een PGO is niet alleen gericht op data voor de mens en naasten. Een PGO richt zich ook op interactie in je persoonlijke informele en professionele netwerk, zorginhoudelijk en logistiek. Op ondersteuning bij tijdelijke en chronische aandoeningen en beperkingen. Op herstel en reablement, en het vinden van nieuwe evenwichten na ingrijpende gebeurtenissen of afnemende gezondheid door ouderdom of andere oorzaken. Dat beperkt zich niet tot de vermindering van ziekteverschijnselen, maar richt zich ook op identiteit, zelfbeeld, zelfvertrouwen, gezondheid, sociale relaties en vormen van inclusie, die vaak zijn aangetast. Mensen werken zelf aan herstel en reablement, waarbij hun noden, wensen en mogelijkheden leidend zijn. Dat omvat de ondersteuning van anderen, waaronder professionele zorg.

Wat betekent dit voor zorgverleners?

Voor zorgverleners betekent dit:

  • Efficiënte gegevensuitwisseling: Minder tijd kwijt aan administratie en meer tijd voor patiëntenzorg.
  • Betere patiëntbetrokkenheid: Patiënten hebben direct toegang tot hun gegevens en kunnen beter voorbereid op consulten komen.
  • Veiligheid voorop: MedMij zorgt voor een veilige uitwisseling van medische gegevens.

En bovenal, mensen die meer zelf kunnen. Samen met naasten en ervaringsdeskundigen zodat er tijd vrij komt bij professionals. En dat is in een tijd met groeiende behoefte aan autonomie en regie en toenemende schaarste aan professionals, heel hard nodig.

Hoe draagt HCI bij?

Wij zullen nauw samenwerken met VWS en andere betrokken partijen om het MedMij-stelsel verder te verbeteren. De komende jaren richten we ons op:

  • Integraties die naadloos aansluiten bij de werkprocessen van zorgverleners.
  • Verbeterde gebruiksvriendelijkheid van de PGO voor miljoenen gebruikers.
  • Het vergroten van bewustwording rondom digitale zorg en MedMij bij mensen en professionals.
  • Het aansluiten van meer mensen en zorgaanbieders bij MedMij, met een focus op de zorgsegmenten waarin HCI actief is, zoals: eerste lijn, ggz, jeugdzorg en sociaal domein, fysiotherapie, diëtiek, logopedie en andere paramedische beroepsgroepen.

Een gezamenlijke inspanning voor toekomstbestendige zorg

Deze mijlpaal is het resultaat van samenwerking binnen HCI, waarin Uw Zorg Online en Quli een cruciale rol spelen. Door onze expertises te combineren, realiseren we innovatieve en schaalbare oplossingen die bijdragen aan een digitaal zorglandschap waarin mensen en zorgverleners optimaal worden ondersteund.

We feliciteren ook Topicus en Curavista met hun selectie in deze aanbesteding. Samen werken we aan een toekomst waarin digitale zorg het verschil maakt.

Meer informatie en vragen

Meer lezen over de samenwerking tussen Uw Zorg Online en Quli: PGO-pioneers zoeken elkaar op

Heeft u een vraag over dit bericht ? Neem dan contact op via: media@hci-software.com